GRAFOTERAPIE

V roce 2000 na výroční konferenci metody One Brain v Maďarsku se objevil jednodenní seminář o písmu – grafoterapii. Tenkrát jsem jako většina z nás vůbec nerozlišovala grafologii a grafoterapii, takže jsem tam skončila i možná díky svojí nepozornosti.

Paní Gladsonová byla okouzlující průvodkyní našimi pokusy změnit písmo. Mary mě okouzlila tak, že jsem s ní strávila i další dny na konferenci, a tak slovo dalo slovo, a já začala studovat pod jejím vedením. Koupila jsem si její knížku, přeložila si ji, a začala trénovat. Bůh ví, kolikrát jsem chtěla skončit, necítila jsem žádné výsledky, nutila jsem se, trucovala jsem a znovu a znovu, díky Mary, začínala. Po nějaké době jsem si všimla, že přestávám trucovat, a dokonce že občas cítím, pro mě úplně nový podivně příjemný vnitřní klid. Dneska vím, že je to následek procvičování znaků vnitřní rovnováhy, která se obnovila díky procvičování prvních několika písmen. Dokud totiž procvičování nedojde do určité fáze, tak nepoznáte, že se něco stalo. Postup změny je tak pozvolný, že změnu kolikrát zjistíte až zpětně.

Najednou jsem zůstala zírat na to, jak žiju. A jak je vlastně všechno jinak... Dneska děkuju všemu, co mě dovedlo k této metodě, že mě k ní dovedli tak brzy. Do té doby jsem si neuvědomovala sílu pravdy, ale teď jsem ji opravdu cítila. Přestaly se mi v životě stávat nečekaná překvapení, hlavně ve vztazích. Najednou jsem viděla obojí, tak jak je - upřímnost i přetvářku. Konečně jsem viděla jací lidé opravdu jsou. Díky laskavé podpoře Mary, jsem to zvládla a nakonec kurz dokončila.

Další změny už nebyly tak převratné, naučila jsem se reálně hodnotit své schopnosti, přemýšlet sama za sebe a získala zdravou sebedůvěru. Nikdy jsem netušila, že je to možné získat tak jednoduše, a že je tak těžké trvale změnit písmo konkrétním způsobem.

Pokud vám některé souvislosti někdo odhalí a vy je nechcete vědět, přehlídnete je a zapomenete. Ač před sebou i druhými dokážeme zatajit ledasco, a často i navždy, písmo neobelžeme. Písmo nám s každým napsáním připomíná, jací jsme, jak jednáme a jak se chováme. Pokud máme v pořádku zrak, nemůžeme dané znaky nevidět. Naše písmo odráží mapu našich pocitů, postojů a chování. Stačí ji jen umět číst a využít ke svému prospěchu. Mapu toho všeho jsme si vytvořili sami, a jen my máme právo rozhodnout, že je v ní něco špatně a přepsat to. ,-).

Maryina podmínka pro to, abych mohla tuhle úžasnou metodu nabídnout dalším lidem, byla projít si sama celým procesem. To se stalo. Poté s její laskavou podporou vznikl kurz pro české prostředí a s jejím odkazem ho nyní předávám dál.

Grafoterapii přednáším se svými žáky v naší republice. Dnes už jsem vyškolila více než dvacet dalších nositelů této myšlenky. Více o informačních přednáškách a kurzech grafoterapie najdete na www.grafoterapie.cz.

<< Zpět

KAMARÁDI A PŘÁTELÉ:

Grafoterapie | Human Design | Jogín | Kraniosakrální osteopatie | Přírodní stavitelství