ONE BRAIN

Kdysi dávno, v roce 1998, jsem začala studovat metodu One Brain. Metoda One Brain® přišla do naší republiky v roce 1992. Jde o metodu , která je založena na lékařském (přesněji kineziologickém) a psychologickém základu. Používá tělo jakožto nástroj k tomu, aby byla schopná odstranit příčiny některých fyzických a psychických problémů. Na základě svalového testu, který klient vnímá pouze jako lehký dotek, se můžeme vhodným systémem „otázek“ doptat až k příčině toho, co nás trápí. Velmi dobře se tímto způsobem řeší veškeré zdravotní problémy, které jsou psychosomatického původu (dnes už je to podle statistik 85%). Jakmile zjistíte, proč se vám v životě dějí ty nebo ony věci, proč jste onemocněli, nebo proč máte ten či onen problém, je už velmi jednoduché změnit přístup a začít dělat věci jinak. V této fázi, po uvolnění emocionálního napětí, už je to na vás, jak si pomůžete získanými informacemi. Metoda se zabývá příčinnými souvislostmi. Například pokud se vám něco opakovaně nedaří, tak pravděpodobně opakujete nějaký model. A ten dokážeme poměrně jednoduše najít a pomocí technik této metody zrušit jeho automatické opakování. Je úžasné vidět, jak věci, které nešly, se najednou „dějí“... V roce 2000 jsem dokončila studium metody a začala ji učit. Plné tři roky jsem se jí věnovala na plný úvazek, přednášela, odblokovávala a vedla kurzy po celé republice. Poté jsem se dostala ke grafoterapii a dalším záležitostem a metodu jsem profesně opustila. Nikdy jsem ji však nepřestala využívat. V roce 2001 jsem okusila také Mandalu života, dnes filozofický systém Principy života®. Systém se mi líbil, začala jsem se mu věnovat a prošla jedenácti stupni. Líbilo se mi, jak navazuje na One brain. Alespon v mém pojetí. Díky tomuto výcviku a intenzivní praxi, umím poměrně přesně pojmenovat problém a díky principům vás navést na cestu, jak si z problému pomoci. Často se ztrácíme v podvědomí a dávno zapomenutých souvislostech. V tom případě nám pomůže kineziologický test. Nebo naopak problém známe, dnes a denně na něj narážíme a stále opakujeme stejnou chybu. Tady přichází na řadu principy. Podíváme se, kde se točíte do kolečka, a protože je to princip, tak uvidíme, jaký by měl být další krok ke změně. Problémy tak řešíme jednou pro vždy. Umím vás navést na cestu, jak ukončit danou zkušenost ve vašem životě.

Co se dá řešit? Všechno, co se dlouhodobě nedaří změnit, co vás trápí a co byste chtěli jinak, ale nevíte, jak na to. Počínaje poruchami učení, ke kterým byla metoda One Brain původně vyvinuta, přes partnerské problémy a konče „nevyléčitelnými“ zdravotními problémy. Vždycky můžeme najít souvislosti, proč se to děje, a kde v životě opakujete stále ten samý model chování.

V současné době obě metody mají stanovena pravidla pro jejich šíření a podléhají právní ochraně. Prošly také změnami, úpravami metody i systému. V současné době nepracuji ani s jednou metodou, ale čerpám z letité praxe s nimi v kombinaci s dalšími terapeutickými metodami.

Cena odblokování v rámci poradenské praxe je 1000 Kč/hod.

Moji přátelé a kamarádi, které vám doporučuji:

Žlunice u Nového Bydžova - Mgr. Monika Jáglová, tel.: 603564689

<< Zpět

KAMARÁDI A PŘÁTELÉ:

Grafoterapie | Human Design | Jogín | Kraniosakrální osteopatie | Přírodní stavitelství